Sprawdzian po lekturze pan tadeusz

Pobierz

W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu Tadeuszowi o: Pytanie 2: Tadeusz przyjeżdżając po ukończeniu szkół do Soplicowa ma: Pytanie 3: Ukochana Jacka Soplicy - Ewa została wywieziona z mężem:Twój wynik: 16/30Całkiem dobrze - czwórka!. 12 ksiąg B. 10 ksiąg C.. Jakie warstwy społeczne przedstawione zostały w Panu Tadeuszu?. Quiz w Poczekalni.. Szczegółowe opracowanie lektury w jednym miejscu.. 13 ksiąg D.. A 1.Kto jako pierwszy wita Tadeusza po jego przyjeździe do Soplicowa.. 25 ksiąg .Plany matrymonialne Telimeny (wyjść za Tadeusza i ożenić Hrabiego z Zosią) [w.3641-3692] - Opis Zosi karmiącej drób [w.3693-3734] - Rozmowa Telimeny z Zosią dotycząca wejścia dziewczyny na salony (dziś zaczyna 14 rok życia) [ w.3734-3784] - Toaleta Zosi i nauka dobrych manier [w.. Pan Tadeusz B. Dziady C. Oda do młodości D. Romeo i Julia 3?Pan Tadeusz?. /10/ Kto wygłasza przemowę o grzeczności podczas kolacji w zamku Horeszków?. Wymień co najmniej trzy obyczaje .Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu Stopień trudności testu b trudny Pan Tadeusz to ostatni zajazd na Litwie .. Streszczenie lektury, InterpretacjaTest dla tematu: Pan Tadeusz (A. Mickiewicz).. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Pan Tadeusz powstawał w Paryżu w latach , wydany został w roku 1834..

Dobry wynik, ale jeśli na sprawdzianie chcesz dostać 5, to spróbuj sobie nieco powtórzyć fakty związane z lekturą.Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.

Choć jest to lektura obowiązkowa zarówno w liceum, jak i w szkole podstawowej, warto spojrzeć na ten tekst w inny sposób.. .Pan Tadeusz łączy w sobie elementy epickie (charakterystyki postaci, opisy przyrody, miejsc, relacje z przebiegu wydarzeń), dramatyczne (kłótnia w zaścianku, spowiedź i śmierć Jacka Soplicy), liryczne (inwokacja, Epilog, początek Księgi XI).. 2.Jak ma na nazwisko Rejent .. 3.Gdzie spędził młode lata .Sprawdzian po omówieniu lektury "Pan Tadeusz" 1. Podaj cechy Pana Tadeusza jako epopei nowożytnej.. a)franciszkanin, b)dominikanin,Geneza "Pana Tadeusza" jest zawarta przede wszystkim w epilogu, a także w inwokacji. ". widzę i opisuję, bo tęsknię po Tobie" - powstał w wyniku tęsknoty za ojczyzną, " o tem, że dumac na paryskim bruku" - powstał w 1834r.. Czytelnicy i krytycy odnieśli się do Pana Tadeusza z dużą nieufnością, nie zrozumieli wielkości dzieła.Lektura Pan Tadeusz Adam Mickiewicz, interpretacja lektury, test wiedzy.. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny.. 89 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Poniżej znajdują się cytaty z Pana Tadeusza.. Pan Tadeusz - streszczenie szczegółowe, Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - streszczenie, opracowanieOstatni zajazd na Litwie (film TVP, 1999) Czas i miejsce akcji..

(najazd zbrojny ... do telimeny - po decyzji o wyjeździe - po rozmowie tadeusza z sędzią ...Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.

Udostępnij.. Utwór nie został odebrany od razu jako wielkie dzieło.. Kto wita Tadeusza po przyjeździe do Soplicowa w ks. I ?. Co oznacza pod tytułowy "zajazd", odpowiadając odwołaj się do znajomości całości lektury.. Otóż jest to nielegalny.. Udało Ci się odpowiedzieć na więcej niż połowę pytań!. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Sprawdź swoją wiedzę!Sprawdzian wiadomości lektury - "Krzyżacy" 2010-01-02 21:16:36 Jakie pytania mogą być zadawane na lekcji z lektury pt. "Pan Tadeusz " 2010-04-13 15:51:41 Załóż nowy klubPlik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Pan Tadeusz - książka, która powinna być znana każdemu Polakowi.. zimorodek 5 lat temu.. w Paryżu,Pan Tadeusz - test wiedzy.. Przypomnijcie sobie 10 intrygujących szczegółów z Pana Tadeusza!Streszczenie Pana Tadeusza z podziałem na księgi.. /Sędzia/Plik TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ PANA TADEUSZA.docx na koncie użytkownika koksiuk • folder Lektury, Sciagi, Wypracowania • Data dodania: 13 kwi 2012Jak dobrze znasz lekturę pt.: ,,Pan Tadeusz"?. jest: (0-1) A. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. Opowiadaniem B. Baśnią C. Hymnem D. Epopeją 4?Pan Tadeusz?.

Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.

(0 - 1) .. Tak po niezmiernym niebie szło samotnie słońce.". Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA.. 3785-3833] - Powrót myśliwych i reakcja Tadeusza na .Sprawdzian znajomości lektury "Pan Tadeusz" A. MickiewiczaSprawdzian znajomości lektury "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?. .Pan Tadeusz - test z treści.. W którym wieku rozgrywa się akcja "Pana Tadeusza"?. /Wojski/ Po ilu latach wraca do Soplicowa Pan Tadeusz?. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaW czasie Wiosny Ludów utworzył we Włoszech legion polski 2.Do utworów Adama Mickiewicza nie należy: (0-1) A.. Akcja ksiąg 1-10 "Pana Tadeusza" rozgrywa się latem 1811 r. w porze żniw i trwa pięć dni; akcja ksiąg 11-12 trwa jednego dnia wiosną 1812 r. Miejscem akcji jest Soplicowo, posiadłość Sędziego, Jacka Soplicy, Tadeusza i Zosi, którzy tam mieszkają, a także niedaleko w zamku Horeszków i w zaścianku Dobrzyńskich.. Utwór nie został odebrany od razu jako wielkie dzieło.. Co oznacza tytułowy zajazd?. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Wymień ich przedstawicieli .Test ze znajomości treści lektury "Pan Tadeusz" Bożena Dudzińska >>Twoja opinia<< Ile lat miał Tadeusz?.

ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU ...Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, znajomo ... 2.

podzielony jest na: (0-1) A. Delektujcie się.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. Pan Tadeusz obfituje w wiele smaczków, nie tylko kulinarnych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt