Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych zadania tekstowe

Pobierz

Aby uzyskać dostęp do nielimitowanego korzystania z zadań dla swojej klasy i zapisywania się w rankingu portalu, należy zarejestrować się i wykupić abonament.. Dzielenie ułamków zwykłych: 2/5 ÷ 7/3.. wg Aleksandraloszc.. Skracanie ułamków zwykłych - puzzle.. Następny Mnożenie i dzielenie liczb dziesiętnych przez 10, 100, .Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 6.. Proste, odcinki, kąty.. Otrzymujemy zero.. działania na ułamkach dziesiętnych, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, ułamki dziesiętne na osi liczbowej, ułamki dziesiętne, zadania tekstowe - działania na ułamkach dziesiętnychTitle: UŁAMKI ZWYKLE I DZIESIĘTNE -zadania tekstowe Author: Bogusia Last modified by: Bogusia Created Date: 10/10/2008 5:13:00 PM Other titlesZadanie tekstowe na mnożenie ułamków zwykłych 2011-12-05 17:43:13 Zadanie z ułamków tekstowe 2012-06-01 07:48:00 5 klasa , matematyka , dzielenie ułamków dziesiętnych .. Dzielenie ułamków zwykłych: 3/5 ÷ 1/2.. wyraz na y dodawanie ułamków zwykłych, oblicz wartosc wyrażenia jak rozwiązywać zadania tekstowe.. Temat poprzedni: Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne Cele: Uczeń : dzieli ułamki dziesiętne w pamięci (w przykładach najprostszych) dzieli pisemnie liczby dziesiętne Metody pracy:« Zadania tekstowe cz. 2.. Odczytywanie i zapisywanie.. Liczby całkowite.. PRZYKŁADY PRZYKŁADY..

Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.

Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły i odwrotnie (na 4 sposoby).. Zegary 31 2.. Podzielność przez 10, przez 5 i przez 2 40 5.Mnożenie ułamków zwykłych.. Piszemy 12 pod 12 i wykonujemy odejmowanie pisemne.. Mnożenie i dzielenie "po kawałku" 22 10.. Mnożenie ułamka z liczbą, dwóch ułamków.. Sprawdź swoją wiedzę: Dziel ułamki przez liczby całkowite.. PRZYKŁADY.. Przeczytaj uważnie każde polecenie, a następnie zapoznaj się z możliwymi odpowiedziami i zaznacz najbardziej prawdopodobną.. Działania pisemne.. wg Szymanska2.. Przykładowe zadania z rozwiązaniami.. 12.1 Rozwiązywanie zadań .. Klasówki (2) Klasy IV-VI reforma 2017 .Klasówki i testy - Ułamki zwykłe i dziesiętne zadania.. Na poprzednich lekcjach uczyliśmy się w jaki sposób mnożyć i dzielić ułamki dziesiętne przez liczby 10, 100, 100 itd.. W każdym zadaniu jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź.Mnożenie i dzielenie liczb mieszanych - pliki ćwiczeniowe + rozwiązania; Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych kl.4; Mnożenie pisemne - zadania; Mnożenie pisemne przez liczbę jednocyfrową kl.4 - krok po kroku; Mnożenie pisemne przez liczby wielocyfrowych kl.4 - krok po kroku; Mnożenie pisemne przez liczby z zerami na końcu - kl.47.. Sprawdź swoją wiedzę: Dzielenie ułamków.Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.. matematyka nierówności kwadratowe, rozwiązania zadań z matematyki liceum obliczanie procentu z danej .Wykonujemy mnożenie 4*3=12..

Dzielenie ułamków dziesiętnych.

Dzielenie z resztą.. Podzielność liczb 20 9.. 100, Dodawanie trzech liczb w zakresie 100, Zadania tekstowe: Dodawanie i odejmowanie, Mnożenie przez 2, 3, 4 i 5, Dzielenie przez 2, 3, 4 i 5, Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Tabliczka mnożenia w zakresie 100, Mnożenie i dzielenie w zakresie 30, Mnożenie i dzielenie w zakresie 30 WIĘKSZE LICZBY .Mnożenie ułamków dziesiętnych Dzielenie ułamków dziesiętnych.. proszę .. Zadania.. Rozszerzanie ułamków zwykłych.. Zapraszam!Mnożenie i dzielenie liczb dziesiętnych przez 10, 100, 1000… mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10 .Dzielenie ułamków przez liczby całkowite.. Uwaga!. Powtórz teorię i ćwicz umiejętności - porównywanie ułamków, zamianę jednostek - w naszych zadaniach z pełnymi rozwiązaniami!. Dzisiaj poznasz zasadę mnożenia przez siebie ułamków dziesiętnych oraz mnożenia ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.. Drogi Użytkowniku, bez rejestracji, możesz obejrzeć listę wszystkich zadań i podejrzeć zadania w pierwszym dziale klasy.. Kalendarz 35 3. .. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych zadania > .. Otrzymaliśmy wynik 54.. Podnoszenie do potęgi drugiej i do potęgi trzeciej 38 4.. Zadania tekstowe.. Dzielić: Oceniać: Poprzedni Zadanie dodatkowe 9..

... mnożenie i dzielenie ułamków algebraicznych.

Dzielenie ułamków dziesiętnych.. mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 Połącz w pary.. Zamiana wyrażeń dwumianowanych na ułamki dziesiętne i odwrotnie.. Oś liczbowa.. Liczba wyników dla zapytania 'klasa 5 zadania tekstowe mnożenie i dzielenie': 10000+ Mnożenie i dzielenie w zakresie 30 Koło fortuny.. Sprawdź na naukowcu.w zakresie.. Dzielenie ułamków zwykłych.. Liczby dziesiętne * TESTY, ZADANIA .MATMAG.pl = KLASA 6: Spis zadań w klasie.. Oznacza to, że 162 podzielić na 3 wynosi 54 i 0 reszty.Mnożenie i dzielenie ułamków.. dzielenieMnożenie i dzielenie ułamków od podstaw.. A na samym dole zero.. Klasa 5 Matematyka.. Wykonaj w pamięci poniższe dodawanie.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Dzielenie pisemne ułamków dziesiętnych omówimy na następującym przykładzie.E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.. Wskaż największy ułamek (różne liczniki i mianowniki) Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach.liczby nat dod i odejm D liczby nat dod i odejm do pełnych 10 liczby nat dod i odejm Dodawanie i odejmowanie Mnożenie i dzielenie w pamięci Mnożenie-i-dzielenie Mnożenie-własności Dzielenie-rozdzielność Porównywanie-różnicowe-i-ilorazowe Dzielenie-z-resztą Dzielenie Kolejność-działań z jeżykiem A Kolejność działań A Kolejnosc-dzialan- B Kolejność działań C1 .Dodawanie ułamków dziesiętnych: Ułamki dziesiętne Odejmowanie ułamków dziesiętnych: Ułamki dziesiętne Dodawanie i odejmowanie liczb dziesiętnych - zadania tekstowe: Ułamki dziesiętne Mnożenie ułamków dziesiętnych: Ułamki dziesiętne Dzielenie ułamków dziesiętnych : Ułamki dziesiętneMnożenie i dzielenie ułamków: Test nr 1 ..

Popularne.Mnożenie ułamków dziesiętnych.

Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych Połącz w pary.. Przykłady z wyjaśnieniami.. Sprawdziany: Ułamki dziesiętne (podstawy) (8 zadań) Działania na ułamkach dziesiętnych (8 zadań) Ułamki dziesiętne (14 zadań) Tematy: Ułamki dziesiętne Zamiana jednostek Porównywanie ułamków dziesiętnych Dodawanie ułamków dziesiętnych Odejmowanie ułamków .PO LEKCJI UCZEŃ BĘDZIE UMIAŁ ROZWIĄZYWAĆ ZADANIA TEKSTOWE .. Tabliczka dzielenia 17 8.. Mnożenie w zakresie 30 Pasujące pary.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Ułamki zwykłe i dziesiętne: Ćwiczenia: Skracanie ułamków zwykłych.. Instrukcja.. 2012-02-16 17:31:38Zadanie: Dodawanie ułamków dziesiętnych.. Zadania tekstowe Test.. Dzielenie liczby całkowitej przez ułamek.. Zadania.. Sprawdź swoją wiedzę: Dziel liczby całkowite przez ułamki.. Przed rozpoczęciem nauki dzielenia pisemnego ułamków, trzeba nauczyć się dzielić pisemnie liczby całkowite.. Z DODAWANIEM I ODEJMOWANIEM PISEMNYM LICZB DZIESIĘTNYCH.. Zadania tekstowe 24 Powtórzenie 29 Liczby naturalne - część 2 1.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Matematyka Mnożenie i dzielnie.Dzielenie ułamków dziesiętnych - Zadanie 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt