Plan ramowy zdarzeń przedstawionych

Pobierz

Miłość braci do morderczyni.. Pertraktacje małżeńskie Papkina w imieniu Cześnika.. Wprowadzenie zmian przez żonę Piotra 10.. Odpowiedź na zadanie z Między nami 6Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w micie " Orfeusz i Eurydyka".. Książę Popiel rządzi krajem groźnie i surowo.. Rozstanie zakochanych.. Nawiedzony strych.. b) za pomocą pytań.. 3.Wezwanie pokutujących duchów na Dziady.. 6.Przygotowanie do głosowania.. Miłość Orfeusza i Eurydyki.. Ostrzeżenie przed złamaniem obietnicy.. Oglądanie domu 9.. Gatunek i budowa utworu Baśń to krótki utwór epicki, wywodzący się z kultury ludowej , w którym przeplatają się elementy realistyczne z fantastycznymi (czyli takie, które są prawdopodobne, z nieprawdopodobnymi).. c) za pomocą równoważników zdań (czyli zdania bez użycia czasowników) Ćw.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.. Śmierć Eurydyki.. Po ukończeniu szkół dominikańskich w Nowogródku wstąpił w 1815 r. na uniwersytet w Wilnie, gdzie uzyskał solidne wykształcenie w zakresie filologii klasycznej, literatury .Balladyna - plan wydarzeń.. Powrót Eurydyki.. Zauroczenie pieśnią Charona i Cerbera.. Zakończenie prac polowych.Plan ramowy opiera się tylko na ogólnych punktach, czyli zapisanie zdarzeń.. Zejście do podziemi- spotkanie Charona.. Przebudzenie się Goplany - nimfa zakochana w Grabcu.. Smutek bohatera po odejściu ukochanej..

Redaguje plan ramowy zdarzeń.

13.Plan wydarzeń Żony Modnej - Ignacy Krasicki.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan sczegółowy) a) noc w Baobabie b) atak Malarii Epitet- środek stylistyczny, często opisujący .. Okłamywanie dzieci.. 5.Relacja malca.. Odbiór wypowiedzi - czyta tekst - konfrontuje sytuację bohaterów z własnymi doświadczeniami Spotkanie sie z władcą podziemia.. Spostrzeżenie Eurydyki przez Arystajosa.. Zejście do podziemi- spotkanie Charona.. Przybycie .1.. 7.Protest Nemeczka.. Zasadzenie lilji na grobie męża.. 4.Nemeczek świadkiem kradzieży chorągiewki.. 1.Spotkanie wiejskiej gromady w kaplicy pod przewodnictwem Guślarza.. Tworzenie wypowiedzi - redaguje plan ramowy zdarzeń - opowiada według planu.. Śmierć nimfy.. Przybycie Papkina.. Zaloty pana Piotra 2.. Czyli załóżmy przykład: 1.. Śmierć Eurydyki.. Opisuje uczucia, myśli i zachowanie bohatera.. Uzasadnia własne zdanie.. Piękna gra i śpiew Orfeusza.. Duże wymagania kobiety 6.. Udanie się kobiety do pustelnika.. Kradzież w banku.. (dalsza część notatki) Zapamiętaj!. Rozmowa podczas podróży 5.. Pogoń Arystajosa za nimfą.. Odpowiedź na zadanie z Między nami 4Chłopcy z Placu Broni - plan wydarzeń.. Nawiązanie kontaktu z duchami..

Plan ramowy.

Pojawienie się tajemniczej dziewczyny.. Samokształ-cenie Korzysta z informacji zawartych w różnych źródłach, gromadzi wiadomości, selekcjonuje informacje - IV.3Plan ramowy, s. 57 .. Wybór wdowy.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. Prezentuje się on następująco: Spotkanie pary kochanków.Plan wydarzeń 1.. B. Prusa "Kamizelka "Kamizelka - Bolesław Prus 1)BOHATEROWIE: *Narrator: obserwator zdarzeń, sąsiad małżeństwa , kolekcjoner staroci ,jest wrażliwy i sentymentalny *Mąż: chory małżonek, z zawodu urzędnik,jest spokojny,tajemniczy (ukrywał niektóre fakty przed żoną), wrażliwy ,kochał żonę ,troszczył się o nią ,był tęgi i .Masz problem ze zrozumieniem utworu Przypowieść o synu marnotrawnym?. 2.Spór chłopców ze sprzedawcą słodyczy.. Piękna gra i śpiew Orfeusza.. Spotkanie strzelca z piękną dziewczyną.. .Mit o Orfeuszu - plan wydarzeń.. 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama Grogul Grogul 1.. Plany małżeńskie Cześnika.. A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.. - Wady i zalety żony - miejskie wychowanie.Tworzy plan charakterystyki.. Pościg za furgonetką Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Propozycja zamieszkania razem.. Przysięga miłości i wierności.. Prezentacja Manfreda.. Plan ramowy przedstawia najważniejsze wydarzenia w utworze (lub jego fragmencie).. 10.Plan wydarzeń ,,Żony Modnej'' (Ignacy Krasicki): 1..

Dziady cz. II - plan ramowy.

4.Przywołanie duchów lekkich - Józio i Rózia.ramowy plan wydarzeń Zbyszka z Bogdańca-krzyżacy 2010-12-19 21:56:43 Sporządź ramowy plan wydarzeń legendy o janosiku 2012-05-16 21:21:53 Załóż nowy klubPlan ramowy zdarzeń (wydarzeń) - to spisanie w punktach najważniejszych wydarzeń przedstawionych w tekście.. Wykonanie wianków przez braci.. Wszystkie punkty planu powinny być sformułowane tak samo, np. z czasownikiem (Na uroczystości pojawiają się dwaj wędrowcy) lub bezBiografia autora.. Zdrada żony i morderstwo męża.. Śmierć Eurydyki.. Niebiańska gra Orfeusza.. Spotkanie Klary i Wacława.1.. Adam Mickiewicz urodził się 24 XII 1798 r. w Zaosiu koło Nowogródka, zmarł 6 XI 1855 r. w Konstantynopolu.. Zejście do podziemi- spotkanie Charona.Plan wydarzeń 1.. Smutek bohatera po odejściu ukochanej.. A wygląda to tak: Plan ramowy fragmentu Balladyny - W chacie wdowy.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.1.. Podróż Orfeusza do podziemi.. Piękna gra i śpiew Orfeusza.. Wizyta.. Plan szczegółowy jest dużo dokładniejszy, zawiera drobiazgowe informacje o wydarzeniach.. 8.Zwycięstwo Boki.. Darmowy przewóz na drugi brzeg Styksu.. Odpowiedź na zadanie z Między nami 6II - plan ramowy - klp.pl..

Tworzy plan ramowy tekstu IV.

Kuszenie młodzieńca przez nimfę.. Zaloty pana Piotra.. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.. Wizyta braci.. Wizyta Kirkora u Pustelnika - legenda o świętej koronie Lecha.. Rozwiązanie problemu korków w mieście.. Ponowne przybycie pani do Mędrca.. Przywitanie przybyłych przez służącego 8.. Baza na szkolnym strychu.. - Rozmowa szlachciców i gratulacje z okazji ożenku., 2.. Pojawienie się na podwórku Zielonego Psa.. Darmowy przewóz na drugi brzeg Styksu.. 2.Rozpoczęcie obrzędu Dziadów.. 3.Opowieść Nemeczka o podłości braci Pastorów.. 10.Napisz plan ramowy wydarzeń mitu o Posejdonie 2012-05-11 06:59:35 Ułóż ramowy plan wydarzeń opowiadania "Pod arsenałem" A.Kamińskiego 2010-04-15 17:41:56 Napisz ramowy plan wydarzeń z rozdziału 15 powieści ,,Sposób na Alcybiadesa" 2017-03-21 07:21:31Plan wydarzeń ''Zemsty''.. Redaguje charakterystykę postaci rzeczywistej.. Skarga Orfeusza kierowana do Hadesa.. 9.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Plan wydarzeń.. - Kwaśna mina Pana Piotra., 3.. Ukąszenie Eurydyki przez żmiję.. Nieposłuszeństwo i utrata zony na zawsze.. Istotnych.. Był synem Mikołaja - adwokata przy sądach nowogródzkich - i Barbary z Majewskich.. Przykładowe rozwiązanie:1.. Wyjazd do wiejskiej posiadłości pana Piotra.. Zwyczaj Galów całowania się pod jemiołą.. Smutek bohatera po odejściu ukochanej.. Analiza i interpretacja - określa motywację bohaterów - wnioskuje o cechach bohaterów na podstawie narracji.. Dojazd na miejsce 7.. Odrzucenie propozycji.. Przykładowe rozwiązanie:1.. Płacz Eryni.. 1.Oczekiwanie na koniec lekcji.. Wyjazd do wiejskiej posiadłości pana Piotra 4.. Puszczenie w niepamięć śmierci brata..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt